در حال بارگزاری وبسایت فارسی کاتولیک...


زمان بندی برنامه های امروز رادیو فارسی کاتولیک

«دسترسی به آرشیو رادیو از اینجا»

سخن امروز پاپ

 

 

هر صبح، خدا  می آید تا ما را هر کجا که هستیم پیدا کند. او ما را به برخواستن از این دنیا، فرا می خواند. تا نگاه کنیم و پی ببریم که ما برای بهشت ساخته شده ایم.

 


نان روزانه

📚 قرائت جمعه ۲۰ سپتامبر - ۲۹ شهریور

قرائت اول - اول تيموتائوس 6/2-12
(اي‌ مرد خدا، تو جوياي‌ عدالت باش‌.)
بخشي از رساله اول پولس رسول به تيموتائوس
اي عزيز، اين‌ را تعليم‌ ده‌ و نصيحت‌ نما. اگر كسي‌ تعليم‌ ديگري‌ دهد و از سخنان‌ مقدس‌ خداوند ما عيساي‌ مسيح‌ و تعليمي‌ كه‌ با تقوي‌ مطابقت‌ دارد پيروي‌ ننمايد، موجودي‌ است‌ كه‌ غرور، او را كور ساخته، هيچ‌ چيز نمي¬داند بلكه‌ ديوانه‌ مباحثات‌ و مجادلات‌ بر سركلمات‌ است‌. از اينجاست‌ كه‌ حسد، ستيز، ناسزاگويي‌ و سوء¬ظن ‌پديد مي¬آيد، مباحثات‌ پايان‌¬ناپذير بين مردمان فاسدالذهن كه‌ عاري‌ از راستي‌ مي¬باشند و مي¬پندارند كه‌ تقوي‌، يك‌ منبع‌ سود است‌. آري‌ تقوي‌ براي‌ آن‌ كسي‌ كه‌ به‌ چيزي‌ كه‌ دارد قانع‌ است، سود بزرگي‌ است‌. زيرا كه‌ هيچ‌ چيز به‌ اين‌ جهان‌ نياورده¬ايم‌ و نمي¬توانيم‌ چيزي‌ با خود از آن‌ ببريم‌. پس‌ اگر غذا و لباس‌ داريم، قانع‌ باشيم‌. اما آناني‌ كه‌ مي-خواهند ثروتمند باشند، در وسوسه‌ و دام‌ مي¬افتند و در شهوات‌ احمقانه‌ و مضر بسيار كه‌ انسان¬ها را در ويراني‌ و هلاكت‌ غرق‌ مي¬سازند. زيرا پولدوستي،‌ ريشه‌ همه‌ بدي¬ها است‌ و برخي‌ براي‌ اينكه‌ خود را وقف‌ آن‌ سازند، از ايمان‌ دور شده‌اند و خود را به‌ رنج¬هاي بسياري‌ سفته‌اند. اما تو، اي‌ مرد خدا، از اين‌ چيزها بگريز و جوياي‌ عدالت، تقوي، ايمان، محبت، پايداري‌ و ملاطفت‌ باش‌. در جنگ‌ نيكوي‌ ايمان‌ مبارزه‌ كن‌ و حيات‌ جاويدان‌ را كه‌ به‌ آن‌ فرا خوانده‌ شده‌اي‌ به دست‌ آور كه‌ در حضور شاهدان‌ بسيار، آنچنان‌ زيبا ايمانت‌ را به‌ آن‌ اقرار داشتي‌.
اين است سخن خدا. - خدا را سپاس باد.
 
مزمور برگردان - مزمور 49
- خوشا به حال مسکينان در روح، ملکوت آسمان از آن ايشان است.
چرا در روزهاي‌ بلا ترسان‌ باشم‌، 
چون‌ شرارت شريران‌ مرا احاطه‌ مي‌كند؛ 
آناني‌ كه‌ بر دولت‌ خود اعتماد دارند 
و بر كثرت‌ توانگري‌ خويش‌ فخر مي‌نمايند.  
- خوشا به حال مسکينان در روح، ملکوت آسمان از آن ايشان است.
هيچ‌¬كس‌ هرگز براي‌ برادر خود فديه‌ نخواهد داد 
و كفاره‌ او را به‌ خدا نخواهد بخشيد.
زيرا فديه‌ جان‌ ايشان‌ گران‌بهاست‌ 
و ابداً بدان‌ نمي‌توان‌ رسيد تا زنده‌ بماند تا ابدالاباد 
و فساد را نبيند.  
- خوشا به حال مسکينان در روح، ملکوت آسمان از آن ايشان است.
پس‌ ترسان‌ مباش‌، چون‌ كسي‌ دولتمند گردد 
و جلال‌ خانه‌ او افزوده‌ شود! 
زيرا چون‌ بميرد چيزي‌ از آن‌ نخواهد برد 
و جلالش‌ در عقب‌ او فرو نخواهد رفت‌.  
زيرا در حيات‌ خود، خويشتن‌ را مبارك‌ مي‌خوانْد. 
- خوشا به حال مسکينان در روح، ملکوت آسمان از آن ايشان است.
و چون‌ بر خود احسان‌ مي‌كني‌، مردم‌ تو را مي‌ستايند.
ليكن‌ به‌ طبقه‌ پدران‌ خود خواهد پيوست‌ 
كه‌ نور را تا به‌ ابد نخواهند ديد. 
- خوشا به حال مسکينان در روح، ملکوت آسمان از آن ايشان است.
 
سرود قبل از انجيل - متي 11/25
هللويا- تو را ستايش‌ مي‌كنم‌، اي‌ پدر، خداوند آسمان‌ و زمين‌ كه‌ اين‌ چيزها را از حكيمان‌ و خردمندان‌ پنهان‌ ساخته‌، به‌ كودكان‌ آشكار نموده‌اي‌ - هللويا.  
 
انجيل - لوقا 8/1-3
(دوازده‌ تن‌ با او بودند و برخي‌ زنان‌ كه‌ از اموال‌ خود آنان‌ را خدمت‌ مي‌كردند.)
بخشي از انجيل لوقا    - درود بر تو اي خداوند.
در آن ايام، عيسي در شهرها و روستاها مي‌گشت‌ و ملكوت‌ خدا را اعلام‌ نموده‌، آن‌ را بشارت‌ مي‌داد. آن‌ دوازده‌ تن‌ با او بودند و برخي‌ زنان‌ كه‌ از ارواح‌ پليد و امراض‌ شفا يافته‌ بودند: مريم‌ ملقب‌ به‌ مجدليه‌ كه‌ از او هفت‌ ديو بيرون‌ شده‌ بود، يونا زن‌ خوزا مباشر هيروديس‌، سوسن‌ و بسياري‌ ديگر كه‌ از اموال‌ خود، آنان‌ را خدمت‌ مي‌كردند.
اين است سخن خدا. - ستايش بر تو، اي مسيح.
 
 
تعمق
قرائت‌ كوتاه‌ انجيل‌ امروز به‌ ما مي‌گويد كه‌ عيسي‌ در سفرهاي‌ خود به‌ شهرها و دهات‌ مختلف‌ براي‌ موعظه‌ و بشارت‌، تنها نبود. علاوه‌ بر دوازده‌ رسول‌، چندين‌ زن‌ از جمله‌ گناهكاران‌ توبه‌ كرده‌ و زنان‌ ثروتمندي‌ كه‌ از اموال‌ خود به‌ عيسي‌ خدمت‌ مي‌كردند، به‌ همراه‌ او بودند. اين‌ امر نشان‌ مي‌دهد كه‌ عيسي‌ هيچ‌ كس‌ را از پيروي‌ نزديك‌ خود منع‌ نمي‌كند و براي‌ بشارت‌ ملكوت‌ خود كمك‌ هر شخصي‌ را صرف‌ نظر از جنسيت‌، موقعيت‌ اجتماعي‌ و نژاد و مليت‌ مي‌پذيرد.
٭ چگونه‌ صرف‌نظر از خصوصيت¬هايي‌ كه‌ ممكن‌ است‌ طبق‌ معيارهاي‌ اين‌ جهان‌، ضعف‌ و نكات‌ منفي‌ تلقي‌ شود، با وفاداري‌ از مسيح‌ پيروي‌ مي‌كنيد و در گسترش‌ ملكوت‌ خدا با وي‌ همكاري‌ مي‌نماييد؟
 

 


فارسی کاتولیک
پرسشگر

نگاه کاتولیک به مقوله جادو و جادوگری و دعا نویسی ، فالگیری و از این قبیل کارها چگونه هستش . قبلا از ایجاد سایت خوب و تاثیر گذار شما تشکر میکنم . ضمنا عمیقا دعا میکنم که قلب یک یک ایرانیان به خواست پدر توجه مسیح و توسط روح القدس لمس بشه و نجات و رهایی و آزادی برای مردممون به لطف کار عظیم خدا صورت بگیره . در نام قدوس خداوند عیسی دعا کردم آمین

فارسی کاتولیک
پرسشگر

باعرض سلام خدمت عزیزان خداوندم عیسی مسیح ؛ من از فرقه پروتستان هستم اما ایمان دارم تمام ما که به خداوند تثلیث معتقدیم وباور داریم ، در مقابل خدا از حق یکسانی برخورداریم ؛؛ چه پروتستان ، چه کاتولیک ویا ارتودوکس ... سوالی که دارم در مورد حضرت مریم هستش و علت پرستش اون حضرت رو خواستم بدونم ؛ آیا جز این هستش که این بانوی محترم تنها مادر زمینی و جسمانیه عیسی هستش و آیا جز این هستش که این بانو تنها به انتخاب خدا بود که مسئولیت این امر مهم رو به عهده داشتند ؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

فکر کنم این طور شنیده ام که بعضی از اناجیل جعلی تاثیر عمده ای بر تفکرات کاتولیکی داشته اند. آیا این مطلب حقیقت دارد؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

اناجیل جعلی تا چه اندازه ارزشمند هستند؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

بهترین ترجمه کتاب مقدس برای خواندن کدام است؟
slider_img

24 شهریور 1398

🔴 پیام حضرت پاپ فرانسیس به همایش "صلح بدون مرز"


🔸کشور اسپانیا و شهر مادرید این روزها میزبان رهبران ادیان بزرگ جهان و نمایندگان فرهنگی جامعه بین المللی است که بمناسبت همایش "'صلح بدون مرز" دور هم جمع شده اند .

24

شهریور
1398
slider_img

24 شهریور 1398

🔴 سخنرانی امروز صبح در میدان سنت پیتر /واتیکان


"خدا گناهکاران را می بخشد و از آنان استقبال می کند".

24

شهریور
1398
slider_img

24 شهریور 1398

🔴 پاپ فرانسیس در دیدار با اسقف های کلیسای شرق در اروپا


" جهان به دیالوگ و گفتگو نیازمند است".

24

شهریور
1398