در حال بارگزاری وبسایت فارسی کاتولیک...

  فارسی کاتولیک
پرسشگر

سلام چگونه میتوان همسر مناسبی را انتخاب کرد ؟ ایا فردی که با معیار و باورمان مشترک باشد و در انتخاب به گزینه احساسات (نه ) بلکه به همون نکته بالا یعنی معیار و باورمان توچه کنی کافیست ؟ ودر صورتی که احساسات تو این موضوع چلوتر شد چکار کنیم که این موضوع رو به شیوه بهتری مدیریت کنیم ؟ و احساسات کمتر تو این موضوع مد توچه باشه ؟  فارسی کاتولیک
مسئول پاسخگو
در پاسخ به:

سلام چگونه میتوان همسر مناسبی را انتخاب کرد ؟ ایا فردی که با معیار و باورمان مشترک باشد و در انتخاب به گزینه احساسات (نه ) بلکه به همون نکته بالا یعنی معیار و باورمان توچه کنی کافیست ؟ ودر صورتی که احساسات تو این موضوع چلوتر شد چکار کنیم که این موضوع رو به شیوه بهتری مدیریت کنیم ؟ و احساسات کمتر تو این موضوع مد توچه باشه ؟

درود بر شما

 

این ها کتاب های مفیدی است که به طور جامع در مورد ازدواج صحبت کرده اند و میتوانند مفید باشند.

خانواده - فارسی کاتولیک (farsicatholic.com)

ازدواج از دید مسیحیت - فارسی کاتولیک (farsicatholic.com)

ازدواج - فارسی کاتولیک (farsicatholic.com)

 

ما به طور معمول تنها یکبار شانس ازدواج داریم!! بنابراین در انتخاب همسر باید دقت به خرج داد و از روی احساسات تصمیم نگیریم زیرا تنها در صورت مرگ همسر میتوان از عهد خود خارج شویم...

 ازدواج معیارهای بسیاری دارد. هر شخصی برای ازدواج معیارهایی را در اولویت قرار میدهد. 

ازدواج یک عهد است که با مرگ پایان میپذیرد. بنابراین باید تمام مواضع را سنجید . زوجی که به فکر ازدواج هستند باید زیر نظر کلیسا دوره شناختی را داشته باشند تا قبل از هر عملی ، همدیگر را بهتر بشناسند و به این درک برسند که آیا با فرد مورد نظر و با شرایط حاضر میتواند یک عهد دائم را داشته باشد یا خیر.

 

در کاتولیک بر سر زوجین در هنگام ازدواج «تاج شهادت» داده میشود. یعنی آن دو دیگر برای خود زندگی نمی کنند. بلکه برای هم شهید میشوند.

هر دو باید بدانند راه برگشتی نیست. زیرا حتی بعدها اگر یکی از طرفین بخواهد طلاق بگیرد نمیتواند. ما در کاتولیک طلاق به معنای توانایی برای ازدواج مجدد نداریم. تنها میتوانند جدا شوند. ولی حق ازدواج مجدد ندارند.

 

پس معیارها باید به گونه ای باشند که این اصل ایمانی در آن رعایت شود. 

برای ثبت پرسش ابتدا لازم است که وارد حساب کاربری خود شوید!