در حال بارگزاری وبسایت فارسی کاتولیک...


زمان بندی برنامه های امروز رادیو فارسی کاتولیک

«دسترسی به آرشیو رادیو از اینجا»

سخن امروز پاپ

----

مراسم قربانی مقدس در شهر رم (ساعت 7 صبح به وقت محلی - 9 به وقت ترکیه - 10:30 به وقت تهران)

 

 


هر صبح، خدا  می آید تا ما را هر کجا که هستیم پیدا کند. او ما را به برخاستن از این دنیا، فرا می خواند. تا نگاه کنیم و پی ببریم که ما برای بهشت ساخته شده ایم.

 

پاپ فرانسیس

------

 


برنامه چالش - موضوع : خشونت در عهد عتيق

 

دوستان و همراهان گرامی ، تمامی آرشیو فایلهای صوتی را بنا به دلایلی حذف میکنیم و بزودی آرشیو دوباره در دسترس قرار خواهد گرفت. از صبوری شما سپاسگذاریم.
تا برطرف شدن مشکل میتوانید دو لینک ذیل به فایلهای رادیو فارسی کاتولیک در تلگرام مراجعه فرمائید.

لینک تلگرام تعالیم فارسی کاتولیک 

لینک کانال فارسی کاتولیک در تلگرام برای دسترسی به فایلهای قدیمی رادیو فارسی کاتولیک 

 

نان روزانه

📚 قرائت دوشنبه -۱ ژوئن ۲۰۲۰ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

 

قرائت اول  -  يهودا آیه های 17 و 20-25

(خدا قادر است‌ كه‌ شما را از لغزش‌ محفوظ‌ دارد و در حضور جلال‌ خود شما را بي‌عيب‌ به‌ فرحي‌ عظيم‌ قايم‌ فرمايد.)
بخشي از رساله يهودا
اي‌ حبيبان‌، خود را به‌ ايمان‌ اقدس‌ خود بنا كرده‌ و در روح‌القدس‌ عبادت‌ نموده‌، خويشتن‌ را در محبت‌ خدا محفوظ‌ داريد و منتظر رحمت‌ خداوند ما عيسي‌ مسيح‌ براي‌ حيات‌ جاوداني‌ بوده‌ باشيد. و بعضي‌ را كه‌ مجادله‌ مي‌كنند ملزم‌ سازيد. و بعضي‌ را از آتش‌ بيرون‌ كشيده‌، برهانيد و بر بعضي‌ با خوف‌ رحمت‌ كنيد و از لباس‌ جسم‌آلود نفرت‌ نماييد. الان‌ او را كه‌ قادر است‌ كه‌ شما را از لغزش‌ محفوظ‌ دارد و در حضور جلال‌ خود شما را بي‌عيب‌ به‌ فرحي‌ عظيم‌ قايم‌ فرمايد، يعني‌ خداي‌ واحد و نجات‌دهنده‌ ما را جلال‌ و عظمت‌ و توانايي‌ و قدرت‌ باد الان‌ و تا ابدالاباد. آمين‌.
اين است سخن خدا. - خدا را سپاس باد.
 
مزمور برگردان   -  مزمور 63
- خداوندا، جان من تشنه توست.
اي‌ خدا، تو خداي‌ من‌ هستي‌.
در سَحَر تو را خواهم‌ طلبيد. 
جان‌ من‌ تشنه‌ تو است‌ و جسدم‌ مشتاق‌ تو 
در زمينِ خشك تشنه‌ بي‌آب‌. 
- خداوندا، جان من تشنه توست.
چنانكه‌ در قدس‌ بر تو نظر كردم‌ 
تا قوت‌ و جلال‌ تو را مشاهده‌ كنم‌. 
چونكه‌ رحمت‌ تو از حيات‌ نيكوتر است‌. 
پس‌ لب­هاي‌ من‌ تو را تسبيح‌ خواهد خواند. 
- خداوندا، جان من تشنه توست.
از اين‌ رو تا زنده‌ هستم‌ تو را متبارك‌ خواهم‌ خواند. 
و دست­هاي‌ خود را به‌ نام‌ تو خواهم‌ برافراشت‌. 
جان‌ من‌ سير خواهد شد 
و زبان‌ من‌ به‌ لب­هاي‌ شادماني‌ تو را حمد خواهد گفت‌.
-  خداوندا، جان من تشنه توست.
 
سرود قبل از انجيل -  ر.ک كولسيان 3/ 16-17
هللويا- كلام‌ مسيح‌، با تمام‌ غنايش‌ در وجودتان‌ ساكن‌ شود تا هر آنچه‌ انجام‌ مي­دهيد، به‌ نام‌ او، سپاسگزار خداي‌ پدر باشد - هللويا.
 
انجيل  - مرقس 11 /27-33
(به‌ چه‌ اقتداري‌ اين‌ كارها را مي‌كني‌؟)
بخشي از انجيل مرقس      - درود بر تو اي خداوند.
در آن ایام، عیسی و شاگردانش دگربار به‌ اورشليم‌ آمدند و هنگامي‌ كه‌ عيسي‌ در معبد قدم‌ مي‌زد، سران‌ كاهنان‌، كاتبان‌ و مشايخ‌ نزد وي‌ آمده به‌ او گفتند: "به‌ چه‌ اقتداري‌ اين‌ كارها را مي‌كني‌؟ يا چه‌ كسي‌ به‌ تو اين‌ اقتدار را داد كه‌ اين‌ كارها را بجاي‌ آوري‌؟" عيسي‌ به‌ ايشان‌ گفت‌: "فقط‌ يك‌ چيز از شما سؤال‌ مي‌كنم‌، مرا جواب‌ دهيد و به‌ شما خواهم‌ گفت‌ كه‌ به‌ چه‌ اقتداري‌ اين‌ كارها را مي‌كنم‌.آيا تعميد يوحنا، از آسمان‌ بود يا از انسان‌؟ مرا جواب‌ دهيد". و آنان‌ با خود مي‌انديشيدند و مي‌گفتند: "اگر بگویيم‌ از آسمان‌، خواهد گفت‌: پس‌ چرا او را باور نكرديد؟ و يا بگوييم‌ از انسان‌...؟" ايشان‌ از مردم‌ مي‌ترسيدند. زيرا همه‌ مي‌پنداشتند كه‌ يوحنا به راستي‌ پيامبر بود. پس‌ در جواب‌ عيسي‌ گفتند: "نمي‌دانيم‌". عيسي‌ به‌ ايشان‌ گفت‌: "من‌ هم‌ به‌ شما نمي‌گويم‌ كه‌ به‌ چه‌ اقتداري‌ اين‌ كارها را مي‌كنم‌".
اين است سخن خدا. - ستايش بر تو، اي مسيح.
 
تعمق
عمل‌ شجاعانه‌ پاك‌ كردن‌ معبد موجب‌ تحريك‌ رؤساي‌ كهنه‌ و بزرگان‌ يهود عليه‌ عيسي‌ مي‌گردد و با اينكه‌ معجزات‌ و اعمال‌ شگفت‌ او را ديده‌اند باز مي‌پرسند: "به‌ چه‌ قدرت‌ اين‌ كارها را مي‌كني‌؟" عيسي‌ با مطرح‌ كردن‌ يك‌ سؤال‌، سوءنيت‌ آنان‌ را ثابت‌ مي‌كند و آنان‌ را در حضور جمعيت‌ حاضر در معبد مجاب‌ مي‌سازد كه‌ چون‌ آنان‌ يوحناي‌ تعميد­دهنده‌، يك‌ نبي برحق‌ را رد كرده‌اند و با همان‌ معيار غلط‌ او را نيز رد مي‌كنند، در نتيجه‌ صلاحيت‌ داروي‌ در مورد منشاء اقتدار وي‌ را ندارند.
٭ آيا شهامت‌ آن را داريم‌ كه‌ به‌ قيمت‌ از دست‌ دادن‌ تفاهم‌ ديگران‌ و متحمل‌ شدن‌ ضرر به‌ حقيقت‌ شهادت‌ دهيم‌؟ براي‌ اين‌ فيض‌ دعا كنيم‌ كه‌ به‌ هيچ‌ دليلي‌ ارزش­هاي‌ معنوي‌ و ايماني‌ خود را مورد سازش‌ قرار ندهيم‌ و هميشه‌ شاهدان‌ اميني‌ براي‌ خداوند باشيم‌.
 
 

 


فارسی کاتولیک
پرسشگر

درودهای فراوان به دست ادر کاران این سایت خوب سوالی یرای من در ذهنم به وجود آمده چرا مسیحیان ایران در برابر کلیسای جماعت ربانی سکوت کرده اند؟ کار را بجایی رسانده اند که ضد کتاب مقدس موعظه می کنند! کشیش انجا خود را شبان کلیسا معرفی کرده و در تعلیمات آنجا اعلام کرده ما خدا هستیم بیایید مارا بپرستید و سجده کرده و عبادت نمایید! افرادی که دت مسیحیت خود پافشاری نماید به اشکال مختلف آن فرد را تحت فشار روحی قرار میدهند در این کلیسا دروغ گفتن جایز است! در مورد دیگران به راحتی قضاوت می کنند! زمانیکه به این افراد گفته می شود که ما نمی توانیم در مورد دیگران قضاوت کنیم می گویند ما می توانیم چونکه ما خداوند هستیم با آرزوی موفقیت هرچه بیشتر شما

فارسی کاتولیک
پرسشگر

با درود و فیض خداوندمان مسیح همواره همراه شما باشد. در ابتدا با تشکر از شما میخواستم یک برنامه مطالعاتی به من بدهید که بر اساس آن ایمانم تقویت شود. در پناه خداوندمان مسیح.

فارسی کاتولیک
پرسشگر

نگاه کاتولیک به مقوله جادو و جادوگری و دعا نویسی ، فالگیری و از این قبیل کارها چگونه هستش . قبلا از ایجاد سایت خوب و تاثیر گذار شما تشکر میکنم . ضمنا عمیقا دعا میکنم که قلب یک یک ایرانیان به خواست پدر توجه مسیح و توسط روح القدس لمس بشه و نجات و رهایی و آزادی برای مردممون به لطف کار عظیم خدا صورت بگیره . در نام قدوس خداوند عیسی دعا کردم آمین

فارسی کاتولیک
پرسشگر

باعرض سلام خدمت عزیزان خداوندم عیسی مسیح ؛ من از فرقه پروتستان هستم اما ایمان دارم تمام ما که به خداوند تثلیث معتقدیم وباور داریم ، در مقابل خدا از حق یکسانی برخورداریم ؛؛ چه پروتستان ، چه کاتولیک ویا ارتودوکس ... سوالی که دارم در مورد حضرت مریم هستش و علت پرستش اون حضرت رو خواستم بدونم ؛ آیا جز این هستش که این بانوی محترم تنها مادر زمینی و جسمانیه عیسی هستش و آیا جز این هستش که این بانو تنها به انتخاب خدا بود که مسئولیت این امر مهم رو به عهده داشتند ؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

فکر کنم این طور شنیده ام که بعضی از اناجیل جعلی تاثیر عمده ای بر تفکرات کاتولیکی داشته اند. آیا این مطلب حقیقت دارد؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

اناجیل جعلی تا چه اندازه ارزشمند هستند؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

بهترین ترجمه کتاب مقدس برای خواندن کدام است؟
slider_img

15 اردیبهشت 1399

تعیین یک روز جهانی برای دعای دسته جمعی به منظور پایان دادن به بحران کرونا


کمیته عالی برادری بشری واتیکان خواستار تعیین یک روز جهانی برای دعای دسته جمعی به منظور پایان دادن به بحران کرونا در جهان شد.

15

اردیبهشت
1399
slider_img

28 آبان 1398

پاپ فرانسیس از ۱۵۰۰ بی‌خانمان میزبانی کرد


پاپ فرانسیس روز یکشنبه ۲۶ آبان مصادف با روز جهانی فقرا میزبان ۱۵۰۰ بی خانمان و نیازمند بود.

28

آبان
1398
slider_img

28 آبان 1398

کلیسای انجیلی همدان، انبار و سنگ قبرهایش پارکینگ ماشین‌‌ها‍ شد!


در سایه بی‌‌توجهی مسِئولان میراث فرهنگی یکی از قدیمی‌‌ترین بناهای کلیسایی در استان همدان به انباری و پارکینگ تبدیل شده است.

28

آبان
1398