در حال بارگزاری وبسایت فارسی کاتولیک...


زمان بندی برنامه های امروز رادیو فارسی کاتولیک

«دسترسی به آرشیو رادیو از اینجا»

سخن امروز پاپ


هر صبح، خدا  می آید تا ما را هر کجا که هستیم پیدا کند. او ما را به برخاستن از این دنیا، فرا می خواند. تا نگاه کنیم و پی ببریم که ما برای بهشت ساخته شده ایم.

 

پاپ فرانسیس

 


معرفی و خلاصه کتاب (صوتی)

 

دوستان و همراهان گرامی ، تمامی آرشیو فایلهای صوتی را بنا به دلایلی حذف میکنیم و بزودی آرشیو دوباره در دسترس قرار خواهد گرفت. از صبوری شما سپاسگذاریم.
تا برطرف شدن مشکل میتوانید دو لینک ذیل به فایلهای رادیو فارسی کاتولیک در تلگرام مراجعه فرمائید.

لینک تلگرام تعالیم فارسی کاتولیک 

لینک کانال فارسی کاتولیک در تلگرام برای دسترسی به فایلهای قدیمی رادیو فارسی کاتولیک 

 

نان روزانه

📚 قرائت شنبه - 7 دسامبر - 16 آذر

 
 
قرائت اول - اشعياء 30/19-21 و23-26
بخشي‌ از كتاب اشعياء نبي
 زيرا كه‌ قوم‌ در صهيون‌ در اورشليم‌ ساكن‌ خواهند بود و هرگز گريه‌ نخواهي‌ كرد و به‌ آواز فريادت‌ بر تو ترحّم‌ خواهد كرد، و چون‌ بشنود تو را اجابت‌ خواهد نمود. و هرچند خداوند شما را نان‌ ضيق‌ و آب‌ مصيبت‌ بدهد امّا معلّمانت‌ بار ديگر مخفي‌ نخواهند شد بلكه‌ چشمانت‌ معلّمان‌ تو را خواهد ديد. و گوش­هايت‌ سخني‌ را از عقب‌ تو خواهد شنيد كه‌ مي‌گويد: راه‌ اين‌ است‌، در آن‌ سلوك‌ بنما هنگامي‌ كه‌ به‌ طرف‌ راست‌ يا چپ‌ مي‌گردي‌. و باران‌ تخمت‌ را كه‌ زمين‌ خويش‌ را به‌ آن‌ زرع‌ مي‌كني‌ و نان‌ محصول‌ زمينت‌ را خواهد داد و آن‌ پر مغز و فراوان‌ خواهد شد و در آن‌ زمان‌ مواشي‌ تو در مرتع‌ وسيع‌ خواهند چريد. و گاوان‌ و الاغانت‌ كه‌ زمين‌ را شيار مي‌نمايند، آذوقه‌ نمك‌دار را كه‌ با غربال‌ و اوچوم‌ پاك‌ شده‌ است‌ خواهند خورد. و در روز كشتار عظيم‌ كه‌ برج­ها در آن‌ خواهد افتاد نهرها و جوي­هاي‌ آب‌ بر هر كوه‌ بلند و به‌ هر تلّ مرتفع‌ جاري‌ خواهد شد. و در روزي‌ كه‌ خداوند شكستگي‌ قوم‌ خود را ببندد و ضرب‌ جراحت‌ ايشان‌ را شفا دهد روشنايي‌ ماه‌ مثل‌ روشنايي‌ آفتاب‌ و روشنايي‌ آفتاب‌ هفت‌ چندان‌ مثل‌ روشنايي‌ هفت‌ روز خواهد بود.
 اين است سخن خدا.  - خدا را سپاس باد.
 
 
مزمور برگردان  -  مزمور  147
هلّلوياه‌،
زيرا خداي‌ ما را سراييدن‌ نيكو است‌
و دلپسند، و تسبيح‌ خواندن‌ شايسته‌ است‌! 
خداوند اورشليم‌ را بنا مي‌كند
و پراكندگان‌ اسرائيل‌ را جمع‌ مي‌نمايد.
شكسته­دلان‌ را شفا مي‌دهد
و جراحت‌هاي‌ ايشان‌ را مي‌بندد.
عدد ستارگان‌ را مي‌شمارد
و جميع‌ آنها را به‌ نام‌ مي‌خواند.
خداوند ما بزرگ‌ است‌
و قوّت‌ او عظيم‌ و حكمت‌ وي‌ غيرمتناهي‌.
خداوند مسكينان‌ را برمي‌افرازد
و شريران‌ را به‌ زمين‌ مي‌اندازد.
 
 
انجيل - متي  9/35 -10/1 و6-8
بخشي از انجيل متي  - درود بر تو اي خداوند.
 عيسي‌ در تمام‌ شهرها و دهات‌ مي‌گشت‌، در كنايس‌ ايشان‌ تعليم‌ مي‌داد، بشارت‌ ملكوت‌ را اعلام‌ مي‌نمود و هر بيماري‌ و ناخوشي‌ را شفا مي‌بخشيد. چون‌ جمعيت‌ها را ديد دلش‌ بر ايشان‌ به‌ رحم‌ آمد چرا كه‌ افسرده‌ و درمانده‌ بودند، همچون‌ گوسفنداني‌ بي­شبان‌. آنگاه‌ به‌ شاگردانش‌ گفت‌: محصول‌ فراوان‌ است‌ ولي‌ كاگر كم‌. پس‌ از خداوند محصول‌ بخواهيد تا براي‌ محصول‌ خود كارگر بفرستد. دوازده‌ شاگرد خود را فراخوانده‌، به‌ ايشان‌ قدرت‌ داد تا ارواح‌ پليد را بيرون‌ رانند و هر بيماري‌ و ناخوشي‌ را شفا دهند. بلكه‌ نزد گوسفندان‌ گمشده‌ خانه‌ اسرائيل‌ برويد. و در حالي‌ كه‌ مي‌رويد، اعلام‌ كنيد كه‌ ملكوت‌ آسمان‌ نزديك‌ است‌. بيماران‌ را شفا دهيد، مردگان‌ را برخيزانيد، جذاميان‌ را پاك‌ گردانيد، ديوها را بيرون‌ رانيد. به‌ رايگان‌ يافته‌ايد، به‌ رايگان‌ بدهيد.
 اين است سخن خدا. - ستايش بر تو، اي مسيح.
 
 
تعمق
در قرائت‌  انجيل‌ امروز باز مي‌بينيم‌ كه‌ چگونه‌ مسيح‌ به‌ پيشگويي‌ اشعياء در مورد "آن‌ روز" تحقق‌ مي‌بخشد و نه‌ تنها خود به‌ تعليم‌ و شفاي‌ قوم‌ مي‌پردازد، بلكه‌ به‌  شاگردانش‌ (و از طريق‌ آنان‌ به‌ همه‌ پيروانش‌) فرمان‌ مي‌دهد كه‌ مبشرين‌ ملكوت‌ او باشند و نيرويي‌ را كه‌ براي‌ مبارزه‌ با قدرت‌ بدي‌ (بيماري‌ و مرگ‌) در اختيارشان‌ گذاشته‌، به طور رايگان‌ در اختيار همه‌ قرار دهند.
٭ آيا ايمان‌ دارم‌ كه‌ توسط‌ راز تعميد در رسالت‌ بشارت‌ و بناي‌ ملكوت‌ خدا سهيم‌ شده‌ام‌؟ آيا اين‌ رسالت‌ بزرگ‌ را با زندگي‌ و رفتار خود بجا مي‌آورم‌ و به عنوان‌ كارگر كوشش‌ مي‌كنم‌؟
٭ آيا دعا مي‌كنم‌ كه‌ خدا كارگراني‌ براي‌ محصول‌ خود بفرستد؟ چگونه‌ فيض­ها و نعمت­هاي‌ بزرگ‌ خدا را به‌ رايگان‌ با ديگران‌ تقسيم‌ مي‌كنم‌؟
 

 


فارسی کاتولیک
پرسشگر

نگاه کاتولیک به مقوله جادو و جادوگری و دعا نویسی ، فالگیری و از این قبیل کارها چگونه هستش . قبلا از ایجاد سایت خوب و تاثیر گذار شما تشکر میکنم . ضمنا عمیقا دعا میکنم که قلب یک یک ایرانیان به خواست پدر توجه مسیح و توسط روح القدس لمس بشه و نجات و رهایی و آزادی برای مردممون به لطف کار عظیم خدا صورت بگیره . در نام قدوس خداوند عیسی دعا کردم آمین

فارسی کاتولیک
پرسشگر

باعرض سلام خدمت عزیزان خداوندم عیسی مسیح ؛ من از فرقه پروتستان هستم اما ایمان دارم تمام ما که به خداوند تثلیث معتقدیم وباور داریم ، در مقابل خدا از حق یکسانی برخورداریم ؛؛ چه پروتستان ، چه کاتولیک ویا ارتودوکس ... سوالی که دارم در مورد حضرت مریم هستش و علت پرستش اون حضرت رو خواستم بدونم ؛ آیا جز این هستش که این بانوی محترم تنها مادر زمینی و جسمانیه عیسی هستش و آیا جز این هستش که این بانو تنها به انتخاب خدا بود که مسئولیت این امر مهم رو به عهده داشتند ؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

فکر کنم این طور شنیده ام که بعضی از اناجیل جعلی تاثیر عمده ای بر تفکرات کاتولیکی داشته اند. آیا این مطلب حقیقت دارد؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

اناجیل جعلی تا چه اندازه ارزشمند هستند؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

بهترین ترجمه کتاب مقدس برای خواندن کدام است؟
slider_img

28 آبان 1398

پاپ فرانسیس از ۱۵۰۰ بی‌خانمان میزبانی کرد


پاپ فرانسیس روز یکشنبه ۲۶ آبان مصادف با روز جهانی فقرا میزبان ۱۵۰۰ بی خانمان و نیازمند بود.

28

آبان
1398
slider_img

28 آبان 1398

کلیسای انجیلی همدان، انبار و سنگ قبرهایش پارکینگ ماشین‌‌ها‍ شد!


در سایه بی‌‌توجهی مسِئولان میراث فرهنگی یکی از قدیمی‌‌ترین بناهای کلیسایی در استان همدان به انباری و پارکینگ تبدیل شده است.

28

آبان
1398
slider_img

16 آبان 1398

رشد چشمگیر گرویدن به “مسیحیت” در بین ایرانیان طی ۲۵ سال اخیر


پایگاه خبری «هیل»: تخمین شمار مسیحیان در ایران دشوار است به خصوص در شرایطی که عده زیادی مجبورند ایمان خود را پنهان نگه دارند. اما به نظر می‌‌رسد حدود ۸۰۰ هزار ایماندار مسیحی در ایران وجود دارد.

16

آبان
1398