در حال بارگزاری وبسایت فارسی کاتولیک...


زمان بندی برنامه های امروز رادیو فارسی کاتولیک

«دسترسی به آرشیو رادیو از اینجا»

سخن امروز پاپ

 


هر صبح، خدا  می آید تا ما را هر کجا که هستیم پیدا کند. او ما را به برخاستن از این دنیا، فرا می خواند. تا نگاه کنیم و پی ببریم که ما برای بهشت ساخته شده ایم.

 

پاپ فرانسیس

 

 

 


معرفی و خلاصه کتاب (صوتی)

 

دوستان و همراهان گرامی ، تمامی آرشیو فایلهای صوتی را بنا به دلایلی حذف میکنیم و بزودی آرشیو دوباره در دسترس قرار خواهد گرفت. از صبوری شما سپاسگذاریم.
تا برطرف شدن مشکل میتوانید دو لینک ذیل به فایلهای رادیو فارسی کاتولیک در تلگرام مراجعه فرمائید.

لینک تلگرام تعالیم فارسی کاتولیک 

لینک کانال فارسی کاتولیک در تلگرام برای دسترسی به فایلهای قدیمی رادیو فارسی کاتولیک 

 

نان روزانه

📚 قرائت شنبه - 18 ژانویه - 28 دی

 

 
قرائت اول - اول سموئيل 9/1-4، 10، 17-19 و10/1
(اينك‌ اين‌ است‌ شخصي‌ كه‌ درباره‌اش‌ به‌ تو گفتم‌ كه‌ بر قوم‌ من‌ حكومت‌ خواهد نمود.)
بخشي از كتاب اول سموئيل

 مردي‌ بود از بنيامين‌ كه‌ اسمش‌ قَيس‌ بن‌  اَبيئيل‌ بن‌ صرور بن‌ بَكُورَت‌ بن‌ افيح‌ بود، و او پسر مرد بنياميني‌ و مردي‌ زورآور مقتدر بود. و او را پسري‌ شاؤل‌ نام‌، جواني‌ خوش‌اندام‌ بود كه‌ در ميان‌ بني‌اسرائيل‌ كسي‌ از او خوش‌اندام‌تر نبود كه‌ از كتفش‌ تا به‌ بالا از تمامي‌ قوم‌ بلندتر بود. و الاغ­هاي‌ قَيس‌ پدر شاؤل‌ گُم‌ شد. پس‌ قَيس‌ به‌ پسر خود شاؤل‌ گفت‌: «الان‌ يكي‌ از جوانان‌ خود را با خود گرفته‌، برخيز و رفته‌، الاغ­ها را جستجو نما.» پس‌ از كوهستان‌ افرايم‌ گذشته‌، و از زمين‌ شَلِيشَه‌ عبور نموده‌، آنها را نيافتند. و از زمين‌ شَعْليم‌ گذشتند و نبود و از زمين‌ بنيامين‌ گذشته‌، آنها را نيافتند. پس‌ به‌ شهري‌ كه‌ مرد خدا در آن‌ بود، رفتند. و چون‌ سموئيل‌ شاؤل‌ را ديد، خداوند او را گفت‌: «اينك‌ اين‌ است‌ شخصي‌ كه‌ درباره‌اش‌ به‌ تو گفتم‌ كه‌ بر قوم‌ من‌ حكومت‌ خواهد نمود.»
 و شاؤل‌ در ميان‌ دروازه‌ به‌ سموئيل‌ نزديك‌ آمده‌، گفت‌: «مرا بگو كه‌ خانه‌ رائي‌ كجاست‌؟» سموئيل‌ در جواب‌ شاؤل‌ گفت‌: «من‌ رائي‌ هستم‌. پيش‌ من‌ به‌ مكان‌ بلند برو زيرا كه‌ شما امروز با من‌ خواهيد خورد، و بامدادان‌ تو را رها كرده‌، هرچه‌ در دل‌ خود داري‌ براي‌ تو بيان‌ خواهم‌ كرد. پس‌ سموئيل‌ ظرف‌ روغن‌ را گرفته‌، بر سر وي‌ ريخت‌ و او را بوسيده‌، گفت‌: «آيا اين‌ نيست‌ كه‌ خداوند تو را مسح‌ كرد تا بر ميراث‌ او حاكم‌ شوي‌؟
 
 
 
مزمور برگردان - مزمور 21
- قوت تو چه عظیم است، ای خداوند!
 اي‌ خداوند در قوت‌ تو پادشاه‌ شادي‌ مي‌كند
 و در نجات‌ تو چه‌ بسيار به‌ وجد خواهد آمد.
 مراد دل‌ او را به‌ وي‌ بخشيدي‌
 و مسألت‌ زبانش‌ را از او دريغ‌ نداشتي‌.
- قوت تو چه عظیم است، ای خداوند!
 زيرا به‌ بركات‌ نيكو بر مراد او سبقت‌ جستي‌.
 تاجي‌ از زرِ خالص‌ بر سر وي‌ نهادي‌. 
 حيات‌ را از تو خواست‌ و آن‌ را به‌ وي‌ دادي‌،
 و طول‌ ايام‌ را تا ابدالاباد.
- قوت تو چه عظیم است، ای خداوند!
 جلال‌ او به‌ سبب‌ نجات‌ تو عظيم‌ شده‌.
 اكرام‌ و حشمت‌ را بر او نهاده‌اي‌. 
 زيرا او را مبارك‌ ساخته‌اي‌ تا ابدالاباد.
 به‌ حضور خود او را بي‌نهايت‌ شادمان‌ گردانيده‌اي‌.
- قوت تو چه عظیم است، ای خداوند!
 
 
سرود قبل از انجيل -  لوقا 4/18
هللويا- روح‌ خداوند بر من‌ است‌ از اين‌ رو مرا مسح‌ نموده‌
تا مسكينان‌ را بشارت‌ دهم‌ مرا فرستاده‌ تا به‌ اسيران‌ آزادي‌،
و به‌ كوران‌ بينايي‌ را علام‌ كنم‌ و ستمديدگان‌ را آزاد سازم‌ - هللويا.
 

انجيل  -  مرقس 2/13-17
(من‌ نيامده‌ام‌ تا عادلان‌ را بخوانم‌ بلكه‌ گناهكاران‌ را!)
بخشي از انجيل مرقس

 دوباره‌ به‌ كنار درياچه‌ رفت‌ و تمام‌ مردم‌ نزد او مي‌آمدند و او ايشان‌ را تعليم‌ مي‌داد. چون‌ مي‌رفت‌ لاوي‌ پسر حلفي‌ را ديد كه‌ در محل‌ وصول‌ ماليات‌ نشسته‌ بود و به‌ او گفت‌: "به دنبال‌ من‌ بيا". و او برخاسته‌، به‌ دنبال‌ وي‌ رفت‌. هنگامي‌ كه‌ عيسي‌ در خانه‌ او سر سفره‌ بود، بسياري‌ از باجگيران‌ و گناهكاران‌ نيز همراه‌ با عيسي‌ و شاگردان‌ بر سر سفره‌ نشسته‌ بودند، زيرا بسيار بودند آنان‌ كه‌ به‌ دنبال‌ او مي‌رفتند. وقتي‌ كاتبان‌ فريسي‌ ديدند كه‌ او با گناهكاران‌ و باج‌ گيران‌ غذا مي‌خورد، به‌ شاگردانش‌ گفتند: "چطور است‌ كه‌ او با باجگيران‌ و گناهكاران‌ مي‌خورد؟" عيسي‌ چون‌ اين‌ را شنيد به‌ ايشان‌ گفت‌: "تندرستان‌ نيستند كه‌ محتاج‌ طبيب‌ مي‌باشند بلكه‌ بيماران‌، من‌ نيامده‌ام‌ تا عادلان‌ را بخوانم‌ بلكه‌ گناهكاران‌ را!".
تعمق
بر خلاف‌ كاتبان‌ و فريسيان‌ كه‌ به خاطر حفظ‌ شريعت‌ خود را عادل‌ و از سايرين‌ برتر مي‌دانستند، عيسي‌ كه‌ يكتا عادل‌ و عاري‌ از گناه‌ است‌، اعلام‌ مي‌دارد كه‌ نيامده‌ است‌ تا عادلان‌ را، بلكه‌ تا گناهكاران‌ را به‌ توبه‌ دعوت‌ نمايد.
٭ آيا خود را مثل‌ فريسيان‌ پاك‌ و عادل‌ مي‌دانم‌ يا با فروتني‌ به‌ ضعف‌ و گناه‌ خود اعتراف‌ مي‌كنم‌؟
٭ آيا ايمان‌ دارم‌ كه‌ امروز نيز مسيح‌ ما گناهكاران را دعوت‌ مي‌كند كه‌ در راز توبه‌ و آشتي‌ (اعتراف‌) با او ملاقات‌ نموده‌ از رحمت‌ شفابخشش‌ برخوردار گرديم‌؟
٭ عيسي‌ از معاشرت‌ با گناهكاران‌ و حتي‌ دعوت‌ نمودن‌ آنان‌ به‌ جمع‌ شاگردان‌ و پيروان‌ خود ترسي‌ نداشت‌. برخورد من‌ با ضعف‌ و گناه‌ ديگران‌ چگونه‌ است‌؟ آيا فرد خطاكار را محكوم‌ مي‌كنم‌ و از خود مي‌رانم‌، يا سعي‌ مي‌كنم‌ با محبت‌ و بخشش‌ مسيحي‌ او را بپذيرم‌ و فرصت‌ ديگري‌ به‌ او بدهم‌؟

 


فارسی کاتولیک
پرسشگر

نگاه کاتولیک به مقوله جادو و جادوگری و دعا نویسی ، فالگیری و از این قبیل کارها چگونه هستش . قبلا از ایجاد سایت خوب و تاثیر گذار شما تشکر میکنم . ضمنا عمیقا دعا میکنم که قلب یک یک ایرانیان به خواست پدر توجه مسیح و توسط روح القدس لمس بشه و نجات و رهایی و آزادی برای مردممون به لطف کار عظیم خدا صورت بگیره . در نام قدوس خداوند عیسی دعا کردم آمین

فارسی کاتولیک
پرسشگر

باعرض سلام خدمت عزیزان خداوندم عیسی مسیح ؛ من از فرقه پروتستان هستم اما ایمان دارم تمام ما که به خداوند تثلیث معتقدیم وباور داریم ، در مقابل خدا از حق یکسانی برخورداریم ؛؛ چه پروتستان ، چه کاتولیک ویا ارتودوکس ... سوالی که دارم در مورد حضرت مریم هستش و علت پرستش اون حضرت رو خواستم بدونم ؛ آیا جز این هستش که این بانوی محترم تنها مادر زمینی و جسمانیه عیسی هستش و آیا جز این هستش که این بانو تنها به انتخاب خدا بود که مسئولیت این امر مهم رو به عهده داشتند ؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

فکر کنم این طور شنیده ام که بعضی از اناجیل جعلی تاثیر عمده ای بر تفکرات کاتولیکی داشته اند. آیا این مطلب حقیقت دارد؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

اناجیل جعلی تا چه اندازه ارزشمند هستند؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

بهترین ترجمه کتاب مقدس برای خواندن کدام است؟
slider_img

28 آبان 1398

پاپ فرانسیس از ۱۵۰۰ بی‌خانمان میزبانی کرد


پاپ فرانسیس روز یکشنبه ۲۶ آبان مصادف با روز جهانی فقرا میزبان ۱۵۰۰ بی خانمان و نیازمند بود.

28

آبان
1398
slider_img

28 آبان 1398

کلیسای انجیلی همدان، انبار و سنگ قبرهایش پارکینگ ماشین‌‌ها‍ شد!


در سایه بی‌‌توجهی مسِئولان میراث فرهنگی یکی از قدیمی‌‌ترین بناهای کلیسایی در استان همدان به انباری و پارکینگ تبدیل شده است.

28

آبان
1398
slider_img

16 آبان 1398

رشد چشمگیر گرویدن به “مسیحیت” در بین ایرانیان طی ۲۵ سال اخیر


پایگاه خبری «هیل»: تخمین شمار مسیحیان در ایران دشوار است به خصوص در شرایطی که عده زیادی مجبورند ایمان خود را پنهان نگه دارند. اما به نظر می‌‌رسد حدود ۸۰۰ هزار ایماندار مسیحی در ایران وجود دارد.

16

آبان
1398