در حال بارگزاری وبسایت فارسی کاتولیک...


زمان بندی برنامه های امروز رادیو فارسی کاتولیک

«دسترسی به آرشیو رادیو از اینجا»

سخن امروز پاپ

 

هر صبح، خدا  می آید تا ما را هر کجا که هستیم پیدا کند. او ما را به برخواستن از این دنیا، فرا می خواند. تا نگاه کنیم و پی ببریم که ما برای بهشت ساخته شده ایم.

 

پاپ فرانسیس

 


 

دوستان و همراهان گرامی ، تمامی آرشیو فایلهای صوتی را بنا به دلایلی حذف میکنیم و بزودی آرشیو دوباره در دسترس قرار خواهد گرفت. از صبوری شما سپاسگذاریم.
تا برطرف شدن مشکل میتوانید دو لینک ذیل به فایلهای رادیو فارسی کاتولیک در تلگرام مراجعه فرمائید.

لینک تلگرام تعالیم فارسی کاتولیک 

لینک کانال فارسی کاتولیک در تلگرام برای دسترسی به فایلهای قدیمی رادیو فارسی کاتولیک 

 

نان روزانه

📚 قرائت سه شنبه ۲۲ اکتبر - ۳۰ مهر

 
قرائت اول -  روميان 5/12‌،15‌ و17-21
بخشي از رساله پولس رسول به روميان
از اين‌ رو همچنان‌ كه‌ گناه‌ توسط‌ يك‌ انسان‌ وارد جهان‌ گشت‌ و توسط‌ گناه‌، مرگ‌، اينچنين‌ مردگ‌ همه‌ انسانها را فرا گرفت‌، چون‌ همه‌ گناه‌ كرده‌ اند. فيض‌ خدا، فيضي‌ كه‌ توسط‌ يك‌ انسان‌ يعني‌ عيساي‌ مسيح‌ عطا ميشود، به‌ وفور همه‌ انسانها را فرا گرفته‌ است. زيرا اگر توسط‌ يك‌ انسان‌ و بخاطر خطاي‌ يك‌ نفر، مرگ‌ تسلط‌ يافت‌، چقدر بيشتر توسط‌ يك‌ نفر يعني‌ عيساي‌ مسيح‌، آناني‌ كه‌ وفور فيض‌ و عطيه‌ عدالت‌ را توسط‌ يك‌ نفر يعني‌ عيساي‌ مسيح‌ دريافت‌ ميدارند، در حيات‌ سلطنت‌ خواهند كرد.  پس‌ همانگونه‌ كه‌ توسط‌ خطاي‌ يك‌ نفر محكوميت‌ همه‌ انسانها را در بر گرفت‌، همچنين‌ توسط‌ عمل‌ عدالت‌ يك‌ نفر نيز حقانيتي‌ كه‌ حيات‌ بخشي‌ ايت‌ براي‌ همه‌ انسانها فراهم‌ آمد. همچنانكه‌ توسط‌ نافرماني‌ يك‌ انسان‌ همه‌ گناهكاران‌ گشتند، همچنين‌ توسط‌ اطاعت‌ يك‌ انسان‌ همه‌ عادل‌ خواهند گرديد. اما جائي‌ كه‌ گناه‌ فزوني‌ يافت‌ فيض‌ بيشتر افزون‌ گرديد، تا همانگونه‌ كه‌ گناه‌ در مرگ‌ حكمفرما است‌، فيض‌ از طريق‌ عدالت‌ از راه‌ عيساي‌ مسيح‌ خداوند ما براي‌ حيات‌ جاويدان‌ حكفرما گردد.
    اين است سخن خدا. - خدا را سپاس باد.
 
مزمور برگردان - مزمور40
 
در قرباني‌ و هديه‌ رغبت‌ نداشتي‌. 
اما گوشهاي‌ مرا باز كردي‌. 
قرباني سوختني‌ و قرباني‌ گناه‌ را نخواستي‌. 
آنگاه‌ گفتم‌: «اينك‌ مي‌آيم‌! 
 
در طومار كتاب‌ دربارة‌ من‌ نوشته‌ شده‌ است‌. 
در بجا آوردن‌ ارادة‌ تو اي‌ خداي‌ من‌ رغبت‌ مي‌دارم‌ 
و شريعت‌ تو در اندرون‌ دل‌ من‌ است‌.»  
 
در جماعت‌ بزرگ‌ به‌ عدالت‌ بشارت‌ داده‌ام‌. 
اينك‌ لبهاي‌ خود را باز نخواهم‌ داشت‌ 
و تو اي‌ خداوند مي‌داني‌.
 
و اما جميع‌ طالبان‌ تو در تو وجد و شادي‌ نمايند 
و آناني‌ كه‌ نجات‌ تو را دوست‌ دارند، 
دائماً گويند كه‌ خداوند  بزرگ‌ است‌.  
 
سرود قبل از انجيل - لوقا 21/36
هللويا- بيدار باشيد و در هر وقت‌ دعا كنيد تا قدرت‌ داشته‌ باشيد كه‌ از هرآنچه‌ به وقوع‌ خواهد پيوست‌، بگريزيد و در حضور پسر انسان‌ بايستيد      - هللويا.  
 
انجيل - لوقا 12/35-38
بخشي از انجيل لوقا    - درود بر تو اي خداوند.
كمر خود را بسته‌ و چراغهاي‌ خود را افروخته‌ نگاه‌ داريد. مانند كساني‌ باشيد كه‌ انتظار مي‌كشند آقايشان‌ از عروسي‌ بازگردد، تا به‌ محض‌  اينكه‌ بيايد و در زند، در رابر او بگشايند. خوشا به حال‌ آن‌ خادمان‌ كه‌ آقاي‌ ايشان‌ چون‌ مي‌آيد، آنان‌ را بيدار يابد. به راستي‌ به‌ شما مي‌گويم‌ كه‌ او كمر خود را بسته‌، ايشان‌ را بر سرسفره‌ خواهد نشاند و آمده‌ ايشان‌ را خدمت‌ خواهد كرد و اگر در پاس‌ دوم‌ يا سوم‌ آيد و ايشان‌ را چنين‌ يابد، خوشا به حال‌ آنان‌.
اين است سخن خدا. - ستايش بر تو، اي مسيح.
 
تعمق
عيسي‌ با دعوت‌ ما به‌ بيداري‌ و آمادگي‌ براي‌ خدمت‌، در واقع‌ ما را در ويژگي‌ رسالت‌ خود وي‌ كه‌ خدمت‌ مي‌باشد، سهيم‌ مي‌سازد: "پسر انسان‌ نيامد تا مخدوم‌ شود، بلكه‌ تا خدمت‌ كند" (متي20/28). از اين‌ رو صفت‌ مشخصه‌ كساني‌ كه‌ شاگرد و پيرو او مي‌باشند، خدمت‌ است‌. در اين‌ صورت‌ اشتياق آنان‌ براي‌ بازگشت‌ خداوندشان‌، همچون‌ اشتياق بازگشت‌ يك‌ دوست‌، به‌ انتظاري‌ سرشار از اميد و شادي‌ تبديل‌ مي‌گردد و خداوندي‌ كه‌ خدمت‌ انسانها به‌ همنوعانشان‌ را، خدمت‌ به‌ خود تلقي‌ مي‌كند (ر.ك‌. به‌ متي‌ 25/31-40)، آنان‌ را در ملكوتش‌ بر سفره‌ خويش‌ خواهد نشاند و به‌ خدمت‌ آنان‌ خواهد پرداخت‌: "خوشا به حال‌ آن‌ غلامان‌ كه‌ آقاي‌ ايشان‌ چون‌ آيد ايشان‌ را بيدار يابد، هر آينه‌ به‌ شما مي‌گويم‌ كه‌ كمر خود را بسته‌، ايشان‌ را خواهد نشانيد و پيش‌ آمده‌، ايشان‌ را خدمت‌ خواهد كرد" (انجيل‌ امروز).
٭ به‌ اين‌ دعوت‌ عيسي‌ كه‌ "كمرهاي‌ خود را بسته‌ و چراغ¬هاي‌ خود را افروخته‌ بداريد"، چگونه‌ پاسخ‌ مي‌گوييم‌؟ آيا در انتظار بازگشت‌ مسيح‌، ايماني‌ فعال‌، اميدي‌ بيدار و محبتي‌ سرشار از خدمت‌ داريم‌؟
 
 
 

 


فارسی کاتولیک
پرسشگر

نگاه کاتولیک به مقوله جادو و جادوگری و دعا نویسی ، فالگیری و از این قبیل کارها چگونه هستش . قبلا از ایجاد سایت خوب و تاثیر گذار شما تشکر میکنم . ضمنا عمیقا دعا میکنم که قلب یک یک ایرانیان به خواست پدر توجه مسیح و توسط روح القدس لمس بشه و نجات و رهایی و آزادی برای مردممون به لطف کار عظیم خدا صورت بگیره . در نام قدوس خداوند عیسی دعا کردم آمین

فارسی کاتولیک
پرسشگر

باعرض سلام خدمت عزیزان خداوندم عیسی مسیح ؛ من از فرقه پروتستان هستم اما ایمان دارم تمام ما که به خداوند تثلیث معتقدیم وباور داریم ، در مقابل خدا از حق یکسانی برخورداریم ؛؛ چه پروتستان ، چه کاتولیک ویا ارتودوکس ... سوالی که دارم در مورد حضرت مریم هستش و علت پرستش اون حضرت رو خواستم بدونم ؛ آیا جز این هستش که این بانوی محترم تنها مادر زمینی و جسمانیه عیسی هستش و آیا جز این هستش که این بانو تنها به انتخاب خدا بود که مسئولیت این امر مهم رو به عهده داشتند ؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

فکر کنم این طور شنیده ام که بعضی از اناجیل جعلی تاثیر عمده ای بر تفکرات کاتولیکی داشته اند. آیا این مطلب حقیقت دارد؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

اناجیل جعلی تا چه اندازه ارزشمند هستند؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

بهترین ترجمه کتاب مقدس برای خواندن کدام است؟
slider_img

24 شهریور 1398

🔴 پیام حضرت پاپ فرانسیس به همایش "صلح بدون مرز"


🔸کشور اسپانیا و شهر مادرید این روزها میزبان رهبران ادیان بزرگ جهان و نمایندگان فرهنگی جامعه بین المللی است که بمناسبت همایش "'صلح بدون مرز" دور هم جمع شده اند .

24

شهریور
1398
slider_img

24 شهریور 1398

🔴 سخنرانی امروز صبح در میدان سنت پیتر /واتیکان


"خدا گناهکاران را می بخشد و از آنان استقبال می کند".

24

شهریور
1398
slider_img

24 شهریور 1398

🔴 پاپ فرانسیس در دیدار با اسقف های کلیسای شرق در اروپا


" جهان به دیالوگ و گفتگو نیازمند است".

24

شهریور
1398